شرایط ورود به ایران در شرایط کرونایی

صدور ویزای هنگام ورود (On-arrival) برای مسافرانی که به‌عنوان گردشگر قصد سفر به ایران را دارند، متوقف شده است و برای سایر مسافرین ورودی ، مقررات ورود به ایران براساس مصوبات سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت و درمان به‌صورت زیر می باشد:

۱. مسافران لازم است پیش از پرواز به ایران، تعهدنامه و فرم خوداظهاری پر کنند. این فرم را لازم است در بدو ورود به مسئول مربوطه ارائه کنند.

۲. همه‌ی مسافران ایرانی و غیرایرانی لازم است تا ۷۲ ساعت پیش از پرواز، آزمایش PCR بدهند، مگر این‌که کمتر از ۲ سال سن داشته باشند. نتیجه‌ منفی آزمایش به زبان انگلیسی را باید به نماینده‌ وزارت بهداشت در پایگاه بهداشت مرزی ارائه نمایند.

۳. هنگام ورود مسافربه کشور، غربالگری انجام می‌گردد. اگر سمپتوم‌ها یا نشانه‌های بیماری کرونا در مسافر مشاهده شود،
- اگر مسافر با تابعیت ایرانی باشد، باید خودش را ۱۴ روز در خانه قرنطینه کند.
- اگر مسافر با تابعیت غیرایرانی باشد، ۱۴ روز در محل‌های مشخص‌شده‌ی وزارت بهداشت قرنطینه می‌شود. هزینه انجام آزمایش و اقامت در هتل برای قرنطینه، برعهده‌ی مسافر است. ۱۷ دلار هزینه‌ی تست و ۴۵۰ هزار تومان هزینه‌ی اقامت در هتل IBIS شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به ازای هر شب است.

۴. برای حضور در فرودگاه و همچنین در طول پرواز حتماً باید از ماسک استفاده گردد.

۵. اگر مسافر گواهی سلامت و نتیجه‌ منفی آزمایش کرونا با خود به همراه نداشته باشد،
- اگر مسافر با تابعیت ایرانی باشد، از او به هزینه‌ی شخصی تست می‌گیرند، دو شبانه‌روز در هتل IBIS شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرنطینه می‌شود و اگر جواب آزمایش او مثبت باشد، به بیمارستان فرستاده می‌شوند. هزینه‌ی تست و اقامت در هتل IBIS مشابه آن‌چه در بند ۳ ذکر شد است.
- اگر مسافر با تابعیت غیرایرانی باشد، اجازه ورود به ایران را ندارد و به مبدأ خود بازگردانده می‌شود. بلیط او در این حالت غیر قابل استرداد است.


برای اطلاع از محدودیت‌های کرونایی سفرهای خارجی به لینک زیر مراجعه نمایید ، همچنین برای دریافت فرم سلامت و تعهدنامه به لینک مربوطه مراجعه نمایید