خرید و استفاده از تلفن همراه در استانبول

برای سفرهای کوتاه مدت توریستی به استانبول  ، بهترین گزینه استفاده از نرم افزارهای تحت اینترنت و استفاده از وای فای رایگان هتلهای استانبول است و یا از رومینگ خط تلفن خود در ترکیه استفاده نمایید. این کار آسانترین راه می باشد ولی خوب ، سرویس رومینگ گران است و برای کسانی که زیاد استفاده می نمایند ، مقرون به صرفه نمی باشد.
اگر مدت اقامت شما در استانبول و ترکیه و یا تماس تلفنی شما با ایران زیاد است و از نرم افزارهای تحت وب نمی توانید استفاده نمایید ، بهتر است از یکی از شرکت های تلفن ترکیه  ، سیم کارت  تهیه کنید . در ترکیه می توانید از ۳ شرکت ترکسل ، ودافون و آوآ خط تلفن همراه خریداری کنید . این شرکتها ، شرکتهای معتبری هستند و برای رقابت باهم تقریبا نرخ های مشابه هم دارند و در همه جای استانبول نمایندگی دارند.
نکته مهم در این است که  شما بیش از دوماه نمی توانید از گوشی خود درون شبکه ترکیه استفاده کنید و حتما باید با پرداخت هزینه گوشی خود را در شبکه ترکیه رجستری نمایید، تا گوشی شما از دسترس خارج نگردد.  چون درصورتیکه گوشی شما غیرفعال گردد، هزینه فعال سازی مجدد آن بسیار گرانتر می باشد. یک راه دیگر این است که گوشی تلفن رجستر شده از داخل ترکیه بخرید و فقط هزینه ثبت سیم کارت.... ادامه 

بزرگترین پل معلق جهان در استانبول
این پل جدید استانبول  که  "یاووز سلطان سلیم"  نامگذاری شد، عریض‌ترین پل معلق جهان و سومین پل عظیم تنگه بسفر در شهر استانبول است که طول آن 2164 متر بوده و به غیر از خودرو ، از روی آن خط آهن نیز عبور می‌کند.
این پل جدید استانبول  سومین نقطه اتصال بخش بزرگ آسیایی ترکیه به اروپا بوده و دارای 10 باند است که  8 باند برای خودروها و دو باند آن برای عبور قطار است. ارتفاع پایه‌های این پل که سومین مروارید استانبول نام گرفته، 322 و عرض آن‌ 59 متر می باشد.
--------------
فرودگاه سوم شهر استانبول
سومین فرودگاه شهر استانبول که قرار است تبدیل به بزرگترین فرودگاه جهان تا سال 2028  شود ، فاز اول آن در سال 2018 به بهره برداری می رسد. این فرودگاه استانبول با ظرفیت جا به جایی سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون مسافر تبدیل به بزرگ ترین فرودگاه دنیا می شود.  بودجه پیش بینی شده  این پروژه ۱۰ میلیارد و ۲۴۷ میلیون یورو برآورد شده است....