تور یزد
تور  میبد
2روزه زمینی با قطار سریع السیر
 خدمات تور یزد: بليط رفت و برگشت با قطار تندرو پرديس، وسيله نقليه توريستي، بيمه مسافرتي، دو شب اقامت در هتل 5 ستاره صفائيه ، وروديه جاذبه ها و اماکن ديدني،صبحانه، پذيرايي بين روز به همراه سوغاتي محلي، يک وعده شام در اقامتگاه زرتشتي و بوم گردي نارتي تي، همراهي راهنماي تور حرفه اي توجه:ساير وعده هاي غذايي به عهده مسافر مي باشد.
تاريخ های تور قیمت هر نفر در اتاق دوتخته قیمت یکنفر
9 به 11 آبان 990000 تومان  1250000تومان
 برنامه توریزد:- حرکت ساعت 6:00 صبح به سوي يزد با قطار، ورود به يزد تا ساعت 12:30، ترانسفر به هتل، صرف ناهار، دريافت اتاق، عصر ديدار از برج خاموش (دخمه) بازديد از ميدان اميرچقماق، نخل باستاني، موزه آب، مراسم آيين پهلواني زورخانه،بازگشت به هتل/ روز دوم: صرف صبحانه،  ديدار از مسجد جامع کبير يزد، پياده روي در محله فهادان، بازديد از ميدان وقت و ساعت، کارگاه شعر و دارايي بافي، ساباط ها و خانه هاي خشتي، آب انبار فهادان، زندان اسکندر و خانه لاري ها و سپس صرف ناهار و بازگشت به هتل، عصر ديدار از آتشکده زرتشتيان،  در ادامه ديدار از بلندترين بادگيردر اثر ثبت شده جهاني باغ دولت آباد و بازگشت به هتل/ روز سوم: تحويل اتاق، حرکت به سمت ميبد،ديدار از کاروانسراي عباسي ميبد، يخچال خشتي، نارين قلعه، کارگاه هاي سراميک ميبد،برج کبوتر خانه ترانسفر به ايستگاه راه آهن

 

 

جاذبه های استان یزد
شهر یزد

یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است. این شهرستان به دلیل وجود جاذبه های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، پرجمعیت ترین شهرستان این استان به شمار می رود.
یزد به شهر بادگیرها معروف است. به «شهر دوچرخه‌ها» و «شهر شیرینی» نیز شهرت دارد. یزد از شهرهای قدیمی ایران و از بهترین نمونه های شهرهای کویر به شمار میرود. در این شهر همه چیز حکایت از حرکت و زنده بودن محیط اجتماعی دارد. نام یزد معمولاً یادآور آثار هنری و اصیل است. تولیدات صنایع دستی یزد تا قبل از دوره ماشینی شدن صنایع، به دلیل کیفیت و برخورداری از اصالت هنری دارای شهرت جهانی و هنوز هم به طور نسبی از کیفیت خوبی برخوردار است. ظرافت های به کار رفته در ساخت آثار هنری و معماری این منطقه در نوع خود بی نظیر بوده و از همین جهت دارای ارزش هنری فراوانی می باشد.


 

 

امیر چخماق
امیر جلال الدین چخماق از سرداران و امرا شاهرخ تیموری و حاکم یزد با همکاری همسر خود فاطمه خاتون در جهت آبادانی یزد مجموعه ای شامل تکیه، میدان،حمام، کاروانسرا، خانقاه، قناد خانه، چاه آب سرد و از همه مهمتر مسجد امیر چخماق را بنیان نهادند.
سنگ نصب شده در کریاس مسجد به طرف میدان و نقروقفنامه  بر آن به خط نسخ، شبکه های ظریف از کاشی های معرق دور خارجی گنبد محراب صفحه اصلی با طاقنمای مقرنس کاری و... این مسجد را از نظر مرتبه زیبایی بعد از مسجد جامع قرار داده است. این بنا مسجد جامع نو نیز نامیده و در قرن هشتم هجری قمری بنا نهاده شده است. 

مسجد جامع کبیر
این مسجد که در خیابان امام خمینی  و در خیابان مسجد جامع قرارگرفته است، یکی از با ارزش ترین میراث هنری و گنجینه ای از معماری اسلامی است. بانی ساختمان اصلی مسجد را علاءالدوله گرشاسب آل بویه – قرن ششم هجری- می دانند ولی مسجد کنونی مربوط به آل مظفر و تیموریان قرن هشتم و نهم هجری است.
از امتیازات هنری و معماری این مسجد می توان قدرت و استواری کاشیکاری های نفیس و جالب، سر در بلند، دو کتیبه نفیس یکی به خط کوفی و دیگری به خط ثلث بر روی کاشی لاجوردی معرق در کنار سر در باشکوه، دو مناره زیبا و تزئینات کاشیکاری شده، دیوارهای داخلی شبستان و زیر گنبد و خارج گنبد را نام برد. ارتفاع مناره های آن حدود 48 متر و ارتفاع سر در آن در حدود 24 متر می باشد.خانه لاریها
این خانه در سال 1286 قمری ساخته شده است و مالک آن حاج ابراهیم لاری بوده است، در قدیم به عنوان خانقاه نعمت الهی از آن استفاده می شده است. مساحت آن حدود 1700 متر و زیر بنایی معادل 1200 متر مربع را داراست. درها، پنجره ها، ارسی ها . اتاقهای آینه کاری و نقاشی شده آن از یکی از نمونه های زیبا و عالی خانه های اعیانی قرن سیزدهم است.


دخمه زرتشتیان

دخمه در فرهنگ فارسی به معنای گور خانه زرتشتیان می باشد. این دخمه در انتهای جنوبی شهر یزد در حوالی منطقه صفائیه در بالای تپه ای نسبتاً مرتفع وجود دارد که یکی قدیمی تر بنام هانجکی هاتریا (زرتشتی هندی الاصل) و دیگری که جدید تر است به نام گلستان معروف است. در وسط این دو دخمه چاله ای سنگی وجود دارد که زرتشتیان مردگان خود را در آن می انداختند. این اثر مربوط به دوره قاجار می باشد.

بازارخان

ساخت این بازار به زمان ناصرالدین شاه قاجار بر می گردد. ساختار متفاوت و عرض متباین آن حکایت از ساخت تدریجی آن دارد. 258 متر طول دارد و ارتفاع بازار 4 تا 6 متر متغییر است. در بخش شمالی-جنوبی 53 مغازه و در بخش شرقی-غربی 100 مغازه وجود دارد.