اگر فصد خرید در بانکوک را دارید به شما مژده می دهیم که در این شهر می توانید اجناس متنوع و با قیمت پایین زیادی پیدا نمایید.شهر بانکوک یکی از بهترین شهرهای دنیا برای خرید است.
در بانکوک مجتمع های تجاری بسیاری با سیتم خنک کننده مرکزی وجود دارد که مناسب برای خرید و گردش است و می توان ساعت ها در آنجا به خرید و گردش و یا صرف غذا مشغول شد.
در مجتمع های تجاری بانکوک می توان از لوازم برقی و الکتریکی تا پوشاک و مواد غذایی را یافت. اما بازارها و مراکز تجاری نیز وجود دارند که فقط نوعی از کالا را عرضه می کنند. اسامی مهم ترین مراکز تجاری در بانکوک به این شرح است:
تایلند دارای مراکز خرید متعددی است و به همین دلیل در آن جا می توان هر جنسی چه با کیفیت و چه بی کیفیت را یافت. شما با کمی دقت و تحقیق می توانید اجناسی را بیاورید که هزینه سفرتان را جبران کند. تایلند مراکز متعددی جهت خرید قطعات الکترونیکی دارد و با توجه به حجم کم وسبکی، این اجناس جزو خرید های پرطرف دار است.
در مورد گمرک تایلند باید بدانید که تمامی مرزهای هوایی و زمینی بعد از قسمت کنترل گذرنامه، دارای گمرک هستند. معمولا گردشگران هیچ مشکلی با گمرک نخواهند داشت و بدون پرداخت عوارض می توانند وسایل شخصی، کامپیوتر کیفی، دوربین عکاسی، دوربین فیلم برداری، فیلم های عکاسی و فیلم برداری، به همراه داشته باشند.
توجه داشته باشید که در مورد مجسمه بودا محدودیت وجود دارد و اغلب مواقع باید برای خروج آن از مجوز رسمی استفاده کنید.