مسجد سن پترزبورگ

 مسجد سن پترزبورگ كه گنجايش پنج هزار نمازگزار رادارد، در سال 1913 افتتحاح شد كه در زمان افتتحا، بزرگترين مسجد اروپا بوده است. مناره هاي آن 94 متر ارتفاع و گنبد لاجوردي آن 39 متر ارتفاع دارد.


 

 كليساي اسحاق

 كليساي اسحاق مقدس در نزديكي اداره نيروي دريايي قرار گرفته است. اين كليسا با دارا بودن گنبدب به ارتفاع 101 متر ، بعنوان سومين گنبد بلند دنياست.اگر همت كنيد و از 300 پله آن بالا رويد مي توانيد چشم انداز زيبايي از شهر را ببينيد. اين كليسا جزء جاذبه هاي اصلي شهر مي باشد و سالانه جهانگردان زيادي از آن ديدن مي كنند.


 

 كليساي مسيح خونين

 اين كليسا در محل خودكشي الكساندر سزار دوم قراردارد كه در آن مي توان به تماشاي حدود 6000 كاشي زيبا و نقاشي هاي متعدد پرداخت.


 

 كليساي كازان

 كليساي كازان كه مقبره ژنرال ميخائيل كوتوزوف را در خود جاي داده است ، بسيار زيباست و نماي داخل آن نيز آراستگي خاص خود را دارد.


 

 كلبه پتركبير

 كلبه چوبي پطر كبير در مجاورت رودخانه و در منطقه پروسكايا در سال 1703 جهت اسقرار پطركبير در زماني كه نقشه شهر در حال طراحي بود ساخته شد.


 

 موزه هرميتاژ

 موزه هرميتاژ با بيش از 3ميليون اثر هنري فوق العاده ، يكي از برجسته ترين جاذبه هاي گردشگري سن پترزبورگ به شمار مي آيد. اين مجموعه كاخ عظيمي است كه موزه بخشي از آن مي باشد. بناي اصلي قصر بنام قصر زمستاني نام دارد و در گذشته محل سكونت تزارهاي روسي بوده است. اين موزه به دستور كارترين كبير با خريد 200 اثر نقاشي اروپا در سال 1764 تشكيل شد ولي در آن روزگار تعداد كمي مي توانستند از اين مجموعه ديدن كنند و خلوتگاه كاترين كبير بوده است.


 

 ستون الكساندر

 ستون الكساندر كه در سال 1834 پرده برداري شد در خارج از كاخ زمستاني قراردارد. اين برج گرانيتي 47متر ارتفاع دارد و يادبود پيروزي روسيه بر ناپلئون مي باشد.