تور استانبول

    استانبول یکی از مهمترین شهرهای توریستی ترکیه بوده که در کنار دریای سیاه از شمال و دریای مرمره در جنوب آن واقع شده است، تور استانبول در کل فصول سال از تهران و سایر شهرها مانند مشهد و اهواز و شیراز و اصفهان و... بصورت پرواز مستقیم و یا کانکشن دار انجام می پذیرد. معمولا تور استانبول شامل بلیط رفت و برگشت ، ترانسفر فرودگاهی در استانبول به هتل و بالعکس، اقامت در هتل مورد نظر با صبحانه و دربرخی از تورها با یک گشت شهری با نهار تکمیل می شود.
تور استانبول را به کسانی پیشنهاد می کنیم که علاوه بر تفریح به یک خرید خوب هم فکر می کنند. استانبول یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه و جهان می باشد که با توجه به موقعیت قرارگیری آن دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد.
مراکز خرید استانبول  با برندها و قیمتهای مناسب ، موزه ها و کاخ موزه ها ، جزایر زیبا و کشتی سواری و... می تواند تمام زمان شما را در استانبول صرف خود کند که حتی اگر یکماه هم در استانبول بمانید نمی توانید همه آنها را ببینید. پس از تور لیدرهای خود در مقصد کمک بگیرید و بهترین آنها را انتخاب نمایید.


 


 


خرید و استفاده از تلفن همراه در استانبول

برای سفرهای کوتاه مدت توریستی به استانبول  ، بهترین گزینه استفاده از نرم افزارهای تحت اینترنت و استفاده از وای فای رایگان هتلهای استانبول است و یا از رومینگ خط تلفن خود در ترکیه استفاده نمایید. این کار آسانترین راه می باشد ولی خوب ، سرویس رومینگ گران است و برای کسانی که زیاد استفاده می نمایند ، مقرون به صرفه نمی باشد.
اگر مدت اقامت شما در استانبول و ترکیه و یا تماس تلفنی شما با ایران زیاد است و از نرم افزارهای تحت وب نمی توانید استفاده نمایید ، بهتر است از یکی از شرکت های تلفن ترکیه  ، سیم کارت  تهیه کنید . در ترکیه می توانید از ۳ شرکت ترکسل ، ودافون و آوآ خط تلفن همراه خریداری کنید . این شرکتها ، شرکتهای معتبری هستند و برای رقابت باهم تقریبا نرخ های مشابه هم دارند و در همه جای استانبول نمایندگی دارند.
نکته مهم در این است که  شما بیش از دوماه نمی توانید از گوشی خود درون شبکه ترکیه استفاده کنید و حتما باید با پرداخت هزینه گوشی خود را در شبکه ترکیه رجستری نمایید، تا گوشی شما از دسترس خارج نگردد.  چون درصورتیکه گوشی شما غیرفعال گردد، هزینه فعال سازی مجدد آن بسیار گرانتر می باشد. یک راه دیگر این است که گوشی تلفن رجستر شده از داخل ترکیه بخرید و فقط هزینه ثبت سیم کارت.... ادامه 

بزرگترین پل معلق جهان در استانبول
این پل جدید استانبول  که  "یاووز سلطان سلیم"  نامگذاری شد، عریض‌ترین پل معلق جهان و سومین پل عظیم تنگه بسفر در شهر استانبول است که طول آن 2164 متر بوده و به غیر از خودرو ، از روی آن خط آهن نیز عبور می‌کند.
این پل جدید استانبول  سومین نقطه اتصال بخش بزرگ آسیایی ترکیه به اروپا بوده و دارای 10 باند است که  8 باند برای خودروها و دو باند آن برای عبور قطار است. ارتفاع پایه‌های این پل که سومین مروارید استانبول نام گرفته، 322 و عرض آن‌ 59 متر می باشد.
--------------
فرودگاه سوم شهر استانبول (فرودگاه جدید استانبول)
سومین فرودگاه شهر استانبول که قرار است تبدیل به بزرگترین فرودگاه جهان تا سال 2028  شود ، فاز اول آن در سال 2018 به بهره برداری  رسید. این فرودگاه استانبول با ظرفیت جا به جایی سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون مسافر تبدیل به بزرگ ترین فرودگاه دنیا می شود.  بودجه پیش بینی شده  این پروژه ۱۰ میلیارد و ۲۴۷ میلیون یورو برآورد شده است بعد از افتتاح رسمی آن تمام پروازهای فرودگاه آتاتورک استانبول به این فرودگاه منتقل شد و فرودگاه آتاتورک به روی پروازهای بین المللی به مقصد استانبول بسته شد.....