ساحل ماسه های طلایی Golden Sands
    در شمال وارنا سرزمين ماسه هاي طلايی Golden Sands كه به واقع مرواريد سواحل بلغاری دريای سياه است كه به شكرانه پوشش گياهی منحصر به فرد، طراوت و خنكی جنگل، پهنه گسترده ماسه های طلايی و آرام و امن تسهيلات ورزشی تفريحي بسياری همچون زمين های تنيس، مينی گلف، زمين های واليبال و بستكبال در امتداد گذرگاه ساحلی آن وجود دارد.

  استخرهاي شنا با آب معدني و سرسره هاي آبي همواره طراوت، شور و نشاطي مثال زدني را براي گردشگران به ارمغان مي آورد. مجموعه تفريحي گلدن سندز نزديك به 100 لنگرگاه برای قايق های تفريحي عرضه مي نمايد.
هتلهاي مجهز با شرايطی عالی آسايش ميهمانان گرامي را فراهم مي سازند. برخی از ميان معروفترين هتلهای زنجيره ای دنيا مي باشند. هتلهايی احاطه شده با زمين های چمن، گلزارها و جنگل كه امكانات بسيار مناسب و جذابی برای آب درمانی با وجود چشمه های آب معدنی ارائه مي نمايند. در یک جمله می توان گفت که بهترین امکانات در ساحلی زیبا برای استراحت و تفریح فراهم است.

فاصله این ساحل زیبا تا وارنا حدود 17 کیلومتر و تا فرودگاه بین المللی وارنا 25 کیلومتر می باشد.


 


   اکثر کسانی که به وارنا سفر می کنند معمولا" در هتلهای ساحل گلدن سند اقامت می کنند، و با اینکه دورترین هتل در این ناحیه ، حدود 400متر با ساحل فاصله دارد ولی باتوجه به قرارگیری اکثر تفریحات در قسمت مرکزی این ساحل، انتخاب هتل با توجه به نیاز ، می تواند راحتی بیشتری را در این سفر به همراه داشته باشد.
مناطق اصلی در گلدن سندز را می توان در اطراف دو خیابان آن در نظر گرفت .یکی از این خیابانها که  در امتداد ساحل قرار دارد  تقریبا" از مقابل  هتل Bonita شروع گردیده و در امتداد ساحل ادامه دارد  تا به هتل Admiral برسد ،از این هتل به بعد فاصله هتلها افزایش و منطقه خلوت تر می شود.
منطقه دوم که کمی از ساحل دورتر است Second Line نام داره که در امتداد خیابان اصلی قرار گرفته است.

یکی از بهترین مناطق گلدن سند منطقه ای است که بارنگ سبز نمایش داده شده است ودر این منطقه  هم به دریا نزدیک هستید و هم به منطقه مرکزی و می توانید دسترسی سریع به هردو منطقه داشته باشید. از مهمترین هتلهای این منطقه می توان از Bonita ، Marina Grand Beach ، Ambassador  ، Melia Grand hermitage ، Astera و  Admiral نام برد.
در شمال منطقه سبزرنگ، منطقه زرد را مشاهده می کنید، اگر خواهان آرامش در شب و خواب شبانه هستید این منطقه را انتخاب نکنید.
در شمال منطقه زرد رنگ ، منطقه بنفش نمایش داده شده است، که بیشترین فاصله از دریا و منطقه مرکزی رادارد.
در نوار ساحلی منطقه قرمز رنگ را مشاهده می کنید که ضمن دوری از هیاهو منطقه مرکزی ، به دریا خیلی نزدیک است.

 
تبدیل ارز
در تبدیل ارز در این منطقه باید با دقت عمل کنید، نرخ تبدیل در هتلها بالا است و در محلهای دیگر به این نکات دقت کنید:
به نرخ خرید و فروش ارز  که برروی تابلو نوشته شده دقت کنید. چون ممکن است نرخ فروش ارز را برروی برد نمایش دهند و شما تصور کنید که نرخی است که دلار یا یورو شما را می گیرند و به جای آن لوا می دهند درحالی که منظور از نرخ فروش، نرخ تبدیل لوا به دلار و یورو است. معمولا این چنین صرافی هایی که نرخ فروش را در معرض دید و نرخ خرید را کوچکتر و داخل مغازه و کیوسک می زنند، سر شما را به طریقی کلاه می گذارند.
در محلهایی تبدیل ارز را انجام دهید که نرخ فرو ش و خرید را بر روی یک تابلو و در کنار هم قرار داده اند و عبارت " No Commission" برروی شیشه آن نوشته شده باشد.
به هیچ وجه توسط دستفروشان تبدیل ارز انجام نشود، چون ممکن است پول باطل شده به شما بدهند و با توجه به عدم آشنایی شما با اسکناسها دچار مشکل شوید. پول های لوا  1998 و قبل از آن فاقد اعتبار می باشد و حتما دقت کنید 1999 و بعد از آنرا دریافت کنید.
بهترین محل برای تبدیل ارز در هنگام مراجعت به وارنا، در صرافی های فروشگاههای بزرگ وارنا می باشد.

حمل و نقل در گلدن سندز
حمل و نقل در این منطقه به دودسته عمده تقسیم می شود:

حمل و نقل به وارنا و دیگر مناطق
حمل و نقل در داخل منطقه

شما می توانید از اتوبوس و یا تاکسی برای رفتن به وارنا استفاده کنید، البته اتوبوس به صرفه تر است و می توانید با خط 409 از این منطقه به مرکز خرید گرند مال در وارنا بروید. البته این مرکز خرید چندین شاتل رایگان برای منطقه گلدن سندز دارد. کرایه این خط 3لوا می باشد و بلیط را از متصدی داخل اتوبوس خرید و می کنید و رسید آنرا به شما می دهد.
یکی از این سرویس ها از ایستگاه اتوبوس جلوی هتل Golden Yavor در مرکز گلدن سندز در ساعات 09:00 ، 11:00 ، 15:00 و 18:00 به سمت Grand Mall و از Grand Mall در ساعات 10:00 ، 14:00 ، 18:00 و 22:00 به سمت گلدن سندز در رفت و آمد هستند . سرویس های مربوطه مسیر 18 کیلومتری بین مرکز خرید و گلدن سندز را در مدت 45 دقیقه طی می کنند .

با توجه به کوتاه بودن مسیر ، رفت و آمد در گلدن سندز اکثرا بصورت پیاده صورت می گیره مگر در مواقعی که  فاصله زیاد باشه یا بخواهید سوار مینی ترن ها شوید و سواری کنید. ایستگاه مرکزی این ترن ها روبروی هتل Admiral است و از آنجا در دو مسیر حرکت می کنند . مسیر اول به سمت انتهای ساحل حرکت می کند و با یک مسیر مستقیم  جلوی هتل های Melia, Lilia, Luna و Kaliakra Palace عبور می کند . مسیر دوم به سمت بالا و خط بالای جاده حرکت می کند و پس از عبور از هتل های Havana, Atlas, Central, Helios, Viva Club ,Ambassador, Bonita, Melia, Astera, Gladiola و International به ایستگاه مرکزی برمی گردد و با آن می توانید یک دور کامل بزنید . قیمت بلیط این مینی ترن ها 4 لوا است و می توانید به  متصدی داخل ترن وجه آن را پرداخت و رسید دریافت نمایید.

تفریحات آبی در گلدن سندز
علاوه بر استفاده از ساحل دریا و استخر هتل ها می توانید از تفریحات دریایی زیر هم استفاده کنید:(قیمت فقط جهت حدود قیمت می باشد)


Parasailing Banana Boat Big mable Crazy Shark Jet Ski
یک نفره 60لوا هرنفر 15 لوا هرنفر 15لوا هرنفر 15لوا 15دقیقه 60لوا
         گشت ها
علاوه بر استفاده از ساحل و امکانات تفریحی و ورزشی در گلدن سند ، می توانید از جاذبه ها و گشت های شهری استفاده کنید، قیمت گشتها با توجه به امکانات و سرویس غذایی آن متفاوت می باشد، ولی گشت ها حداقل حدود30  تا 40 دلار برای هرنفر هزینه دارد.


تور شب بلغاری
در این تور پس از عبور از جاده ساحلی و جنگلهای انبوه وارد منطقه زیبای آلبنا می شوید، با قطارهای تفریحی گشتی در منطقه آلبنا زده و وارد باغ رستوران آلبنا می شوید ودر جلوی در با نان و نمک از شما استقبال می شود و ضمن صرف شام و نوشیدنی های مختلف و انواع سالاد، اجرای موسیقی زنده بلغاری و ایرانی و تماشای رقص بر روی آتش و هیزم گداخته شده و همچنین حرکات نمایشی مهیج و مفرح را مشاهده می کنید. قیمت این تور حدود 55 تا 60 لوا می باشد.گشت وارنا و دلفيناريوم
سفر نيمروزي با اتوبوس: تور پانوراميک از وارنا با اتوبوس با بازديد از مكان های ديدنی شهر، پل آسپاروخوف و كاتدرال. نمايش دلفين ها و زمان برای خريد در مركز خريد.تور نسبار Nessebar شهر چهل كليسا
دیدار از زیباترین جزیره بلغارستان(ثبت شده در یونسکو) با آثاری از دژ دفاعی دوران باستان، کلیساهای قدیمی، چشم اندازهای فوق العاده از دریای سیاه، کوچه های باریک سنگ فرش شده با خانه های چوبی قرن 19 میلادی، صرف نهار در رستوران مشرف بربلندای امواج دریای سیاه و گذر از منطقه گردشگری سانی بیچ(بزرگترین مجتمع ساحلی بلغارستان) ، این تور در بعضی از موارد با قایق سواری در رودخانه زیبای کمچیا تا نزدیکی دریای سیاه نیز ترکیب می گردد. قیمت این تور حدود 60 تا 65 لوا می باشد.
 
 
تور کشتی دزدان دریایی
یک تور جذاب و تفریحی است که مسافرین به دو دسته تقسیم می شوند و هرکدام سوار بر کشتی جداگانه شده و با توپهای آبی ، از داخل کشتی به هم آب می پاشند که لحظات شادی را رقم می زند، کسانی که مایل نیستند خیس شوند می توانند در طبقه بالای عرشه قرار بگیرند.در این تور معمولا" کباب ماهی به همراه نوشیدنی های مختلف سرو می شود و پس از پایان برنامه و رسیدن به اسکله می توانید از فروشگاه کنار اسکله که قیمتهای خوبی برای ادکلن و شکلات و... دارد خرید خوبی انجام دهید. قیمت این تور حدود 60 لوا می باشد.
گشت بالچیک و کالیکرا
  بازدید از باغ موزه بسیار زیبای بالچیک، کاخ و محل اقامت تابستانی ملکه ماریا که عمارت آن ترکیبی است از گلچین سبکهای شرقی و اروپایی با بوستانهای جذاب و گیرا با بیش از 600 گونه گیاهان کمیاب از سراسر جهان. توقف بعدی در دماغه زیبا و بدیع کالیاکرا است با خرابه های به جامانده از قرون وسطی و آثار باستانی واقع در موزه نمایش متنوع و بی نظیر رقص بلغاری با پاهای برهنه بر روی ذغال سرخ بسیار جذاب و دیدنی است. این تور هم حدود 80 لوا هزینه دارد
تور جیپ سافاری
با سوار شدن بر جیپ های قدیمی و معمولا" بدون سقف و گردشی بسیار هیجان انگیز با جیپ های قدیمی  و عبور از تپه ها و رودخانه های زیبا و عبور از کنار مزارع و صرف نهار و نوشیدنی در میان جنگل لحظات شاد و مفرحی را برای شما به یادگار می گذارد و این تور حدود 60 لوا هزینه دارد.پارک آبی Aquapolis

اگرچه این پارک آبی در مقایسه با پارک آبی برخی از کشورها از عظمت زیادی برخوردار نیست ولی می تواند لحظات شاد و مفرحی را برای شما به یادگار بگذارد. ورودیه این پارک 30 لوا می باشد.