جمهوري سيشل كشوري است در اقيانوس هند كه پايتخت آن ويكتوريا است.اين كشور كم جمعيت ترين كشور قاره آفريقا مي باشد.شهر ويكتوريا بر روي بزرگ‌ترين جزيره اين مجمع الجزاير به نام ماهه قرار گرفته است كه ۸۰ درصد جمعيت را در خود جای داده است . سيشل مجمع الجزايری مركب از ۴۱ جزيره در اقيانوس هند است كه برخی آنهااز جنس گرانيت سخت است . اين جزاير پيرامون جزيره ماهه كه نود كيلومتر طول دارد و از بزرگ‌ترين جزاير اين مجموعه است قرار گرفته اند . جزاير اصلی ماهه ، پراسلين و لاديگ ميباشند . جزاير گرانيتی بيش از ۹۴۰ متر ارتفاع دارند و برخی دشت های كم وسعت ساحلی و بريدگيهای هسته‌ای در سواحل شرقی را در بر ميگيرند . جزاير كورالينی معمولاً همواره و دارای آبهای راكد ميباشند. آب و هوای محلی استوايی با رطوبت بالا و نسيم ملايم است كه تحت تاثير جريانات دريايی ميباشد.
به دلیل قرار گرفتن در سر راه تجارت آفریقا و آسیا برای مدتی در قرن 17 میلادی پایگاه دزدان دریایی بود. بعد از مدتی فرانسه کنترل این جزایر را در دست گرفت و دزدان این جزایر را ترک کردند. در فاصله سال‌های 1794 تا 1812 انگلیس در کنار فرانسه جزیره را کنترل می‌کرد و سرانجام در سال 1812 کنترل کامل جزیره را در دست گرفت. سیشل در سال 1976 از انگلیس مستقل شد. .
    از آنجا كه جزیره سیشل جمعیت بومی ندارد ، ساكنین این جزیره را غالبا مهاجران فرانسوی ، آفریقایی، هندی و چینی تشكیل می‌دهند. زبانهای فرانسه و انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و فرانسوی بومی شده با كرول زبان های تكلم در این كشور میباشند. غالب ساكنان سیشل مسیحی و کاتولیک مذهب اند.
محصولات صادراتی این کشور شامل کنسرو ماهی تن، ماهی یخ‌زده، پوست دارچین، مغز نارگیل و محصولات نفتی است که به شکل ترانزیت از آن صادر می‌شود. این محصولات به کشورهای انگلیس (5/25 درصد)، فرانسه (5/17 درصد)، ایتالیا (9/11 درصد)، موریس5/8درصد، ژاپن (2/8 درصد) و هلند (3/4درصد) ارسال می‌شود.
محصولات وارداتی آن شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد غذایی، محصولات نفتی و مواد شیمیایی است که از کشورهای عربستان سعودی (7/17 درصد)، آفریقای جنوبی (7/9درصد)، اسپانیا (1/8درصد)، فرانسه (8/7 درصد)، سنگاپور (2/7 درصد)، ایتالیا (8/4درصد) و انگلیس (4 درصد) وارد می‌شود.