جوهور يکی از شهرهای مالزی و مرکز ایالت «جوهر» این کشور است. این شهر مرزی ، بین مالزی و سنگاپور قراردارد و دروازه جنوبی کشور مالزی به سنگاپور به شمار می‌آید. روابط تجاری بین مالزی و سنگاپور موجب شده جوهور باهرو به عنوان یکی از مهمترین نقاط مالزی به شمار آید.
فاصله زمینی این شهر با شهر کوالالامپور حدود 4ساعت میباشد. در طول سفر زمینی از کوالالامپور به جوهور از شهر ملاکا عبور خواهید کرد که می توانید از دوچرخه های تزئین شده که موسیقی های محلی  پخش می کنند استفاده نمائید.از جاذبه های شهر جوهور بازار شبانه آن میباشد که در آن تمامی اجناس با نرخ پائین ارائه می گردد.همچنین در این شهر یکی از بزرگترین لگو لند های جهان وجود دارد، شهر بازی بسیار بزرگ که تمامی وسایل موجود در آن از لگو ساخته شده اند. فروشگاه بسیار بزرگی برای خرید لگو در شهر بازی وجود دارد.


جاذبه های جوهور
جوهور، نيز مانند ساير جاهای مالزی، جاذبه‌های طبيعي فراوانی دارد، ولي سواحل آن نکته متفاوتی دارد و آن اینکه، تنها جايي هستند كه هم تنگه ملاكا و هم درياي چين جنوبي را دارا هستند. طبیعت زیبای این ایالت موقعیتی استثنائی برای طرفداران طبیعت وحشی و گردشهای خارج از شهر فراهم کرده است . جوهور نه تنها مرکز خرید فراوانی دارد ، بلکه مکانهائی دیدنی چون موزه سلطنتی ، مسجد سلطان ابوبکر ، قصر بزرگ (Grand Palace)  ، گالری هنر ، مرکز صنایع دستی و بنای داتاران بندرایا  (Dataran Bandaraya) نیز در خود جای داده است . این بنا در 1994 میلادی ساخته شده تا سمبل این شهر باشد . فروشگاههای صنایع دستی و مراکز خرید بزرگ ، اجناس متفاوتی را با قیمتهای مناسب ارائه میدهند . در شمال شرقی این ایالت ، پارک طبیعی انداو رومپین  (Endau Rompin)بهشت علاقمندان به طبیعت است . گیاهان مختلف ومتفاوت منطقه و حیواناتی که در این پارک زندگی میکنند بسیار قابل توجه هستند .

آبشار گوتاتینگی (Kota Tinggi) در فاصله 56 کیلومتری پایتخت این ایالت محل مناسبی برای پیک نیک و گردش در خارج از شهر است . از آنجا میتوانید به دهکده ماهیگیری کوکوپ (Kukup) بروید و از محل پرورش و نگهداری ماهی ها نیز دیدن کنید . فراموش نکنید که حتما از تانجونگ پیای  (Tanjung Piai)  بازدید کنید . منطقه اصلی و ساحلی این ایالت دسارو  (Desaru)است که 25 کیلومتر ساحل شنی دارد و به دریای چین جنوبی متصل است . این منطقه سه هتل دارد و محل مناسبی برای ورزشهای آبی ، ماهیگیری ، غواصی ، اسکی روی آب ، قایقرانی ، شنا و راه پیمائی در جنگل می باشد.

در سواحل شرقی این ایالت جزایر راوا (Rawa) ، سیبو  (Sibu) ، آور(Aur)، بسار (Besar) و پمانگیل(Pemanggil) قرار گرفته اند . تمام این جزایر آب شفاف و آبی دارند و برای ورزش های آبی محیا می باشند.