قلعه چالشتر (قلعه خدا رحم خان )
اين بنا در اواخر دوره قاجاريه احداث شده است. سردر قلعه با ارتفاع زياد و معماري باشكوه توجه هر بيننده اي رابه توانايي هنرمندان اين ديار معطوف ميدارد .در اين بنا تزئينات و هنرهاي منحصربفردي همچون : ستون‌ها و ازاره‌هاي سنگي حجاري شده آجرچيني تزئيني گچبري هنرهاي چوبي و كوبه‌هاي تزئيني نفيس بكار رفته است .اندروني قلعه خدارحم خان عمارت ستوده نام دارد ،از تاريخ حك شده بر روي سرستون هاي عمارت چنين استنباط ميشود كه ساخت بنا تقريباً در حدودسال هاي 1323هـ-ق روبه اتمام بوده است.

حاشیه رودخانه زاینده رود
این مسیر بدلیل وجود مجموعه های تفریحی در محل پل زمانخان، شرایط اقلیمی مناسب، دسترسی نزدیک به مرکز استان و شهرهای استان اصفهان همیشه مورد توجه گردشگران بوده است. در انتهای این مسیر سد و دریاچه زاینده رود وجود دارد که به نوبه خود زیباست . حوزه آبریز زاینده رود با مساحتی حدود 3200 کیلونتر مربع از قسمت شرق سلسله جبال زاگرس شروع و پس از طی مسافتی در حدود 360 کیلومتر در جلگه اصفهان به باتلاق گاوخونی می ریزد.

   تمامی مسیر حاشیه زاینده رود از سامان تا قراقوش (نزدیک سد زاینده رود) دارای مناظر زیبا و چشم نواز است.
 

چشمه دیمه
این چشمه در منطقه کوهرنگ در مجاورت روستایی به همین نام که اهالی آنرا به کیکاووس از قهرمانان شاهنامه نسبت می دهند قرار دارد. این چشمه سرچشمه ی اصلی زاینده رود قبل از ایجاد تونل های کوهرنگ و در 12 کیلومتری چلگرد در مجاورت روستای دیمه واقع شده و تا مرکز استان 100 کیلومتر فاصله دارد آب این چشمه از گواراترین آبهای جهان است و خواص درمانی زیادی مطابق زیر دارد:

 
جلوگیری از پوسیدگی دندان
درمان سنگ کلیه 

 
   این مکان به دلیل دارا بودن فضاهای سرسبز و خرم، راه دسترسی آسفالته، سرویس بهداشتی و سکوی نشیمن اطراف خود از دیر باز به عنوان یکی از تجمع گاه های ایلات و عشایر بختیاری و گردشگران شناخته شده است. مناظر زیبا و چشمگیر  همچنین فضاسازی اطراف چشمه، این مکان را در ردیف زیباترین گردشگاههای شهرستان کوهرنگ قرار داده است.


آبشار شیخ علی خان
اين آبشار سحرانگيز و پرآب در 12 كيلومتري شهر چلگرد و در مجاورت روستايي به همين نام واقع شده و از منحصربفردترين  ديدني هاي اين استان است. طبيعت بكر، يخچال هاي دائمي زردكوه، مناظر زيبا و بي بديل و سياه چادرهاي عشاير بختياري اين مكان رابه يكي ازمهمترين كانون هاي توريستي استان تبديل نموده است.آبشار تونل کوهرنگ
این آبشار از سرازیر شدن آب تونل اول كوهرنگ در جهت انتقال آب چشمه كوهرنگ و دیگر چشمه های اطراف به زاینده رود در سال 1332 در منطقه كوهرنگ ایجاد گردید. تلاش برای انتقال این آب به زمان های بسیار دور برمیگردد.

   در زمان صفویان تلاش برای ایجاد شكاف در كوه و انتقال آب، راه به جایی نبرد .این شكاف كه در نزدیكی تونل قرار دارد، خود یكی از دیدنی های تاریخی منطقه است.

 

دشت لاله های واژگون

این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله های سرخ رنگ و واژگون، در 12 کیلومتری چلگرد و در نزدیکی روستای بنواستکی کوهرنگ آرمیده است . هوای لطیف، سبک و پاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم دل هر بیننده ای را می نوازد. لاله هاي اين دشت در اواخر فروردين تا اواسط ارديبهشت هرسال قابل رويت مي باشند.کاروانسرای شلیل

این کاروانسرا که ابتدا در مسیر جاده خوزستان و در نزدیکی پل شلیل و پل مروارید ساخته شده در دوره پهلوی اول مورد بازسازی قرار گرفته ، مصالح بکار رفته در آن سنگ لاشه -سنگ تراش و سقف آن مسطح است. دردوره پهلوی اول و پس از کشتار سربازان دولتی اعزامی به خوزستان بدست سرداران  بختیاری از این بنا بعنوان پاسگاه انتظامی عشایری نیز استفاده می شده است.


منطقه جنگلی بازفت

این منطقه دارای 53000 هکتار وسعت و در 180 کیلومتری شهرکرد واقع است. نواحی عمدة جنگلی این مناطق شامل: چهک،  تلخه دان ، بادام شیرین ، کچوز ، چم جندار است.