مراکز خرید آنکارا


شما در تور آنکارا بعد از بازدید از موزه ها و مسجدها برای خرید سوغاتی و وسایل مورد نیاز خودتان حتما سری به مراکز خرید ترکیه می زنید در اینجا به معرفی چند مرکز خرید معروف آنکارا که از بهترین مراکز خرید آنکارا می باشند به شما معرفی می نماییم که سفر لذت بخشی به این شهر ترکیه داشته باشید.

مرکز خرید کنت پارک آنکارا ( Kentpark Shopping Center)

  این مرکز خرید بسیار کامل بوده و کلیه نیازهای خرید شمارا برطرف می کند و با مراجعه به این مرکز دیگر نیازی به مراجعه به مراکز خرید دیگر ندارید  بازار خرید، مرکز تفریحی کودکان، مرکز آمادگی جسمانی وسینما همگی در این مجتمع خرید بزرگ وجود دارد. کامل و مجهز بودن مرکز خرید کنت پارک، این مرکز خرید یکی از خصوصیات آن می باشد و آنرا از دیگر مراکز خرید آنکارا متمایز می سازد. هرانچه که از پوشاک برند مردانه و زنانه، زیور آلات، وسایل دیجیتالی و کفش بخواهید، می تواند در این مرکز خرید با تنوعی گسترده خریداری کنید. این مرکز در ۶ طبقه ساخته شده است و از مراکز خرید بزرگ  شهر آنکارا محسوب می شود.  و از جاهایی است که در طول سفر به آنکارا نباید گشت و گذار در آن را از دست بدهید.بازار باکیرجیلار چارشیسی (Bakırcılar Çarşısı Bazaar)


    این بازار در منطقه بویاجی و خیابان اسکیجی چارشیسی (بازار مسگران) واقع شده است و طیف گسترده ایی از ظروف مسی را می توان در این بازار براحتی پیدا نمود. ولی اگر کمی حوصله داشته باشید و دوری در این بازار بزنید، خواهید توانست جواهرات و زیورآلات زینتی آنتیک و فرشهای دستباف را اطراف این بازار رویت کنید. این بازار برای افراد و خریدارانی مناسب است که قصد خرید اجناس با برند اصلی و نیز از نوع دستباف با کیفیت عالی را در نظر دارند.
 

مرکز خرید آرمادا ( Armada shopping and business center)

این مرکز خرید در خیابان اسکی شهسر درر سال ۲۰۰۲ در زمینی به وسعت ۳۰،۰۰۰ متر مربع و نیز با زیر بنای ۱۲۵،۰۰۰۰ متر مربع ساخته  و افتتاح شد ولی در سال  سال ۲۰۱۲ دوباره بازسازی شد و با دو پلی که در این مرکز تجاری تعبیه شده است علاوه بر معماری زیبای آن، تجربه و حس خوبی را برای مراجعه کنندگانش فراهم می کند. آرمادا برخوردار از ۲۵۰ باب مغازه است که بسیاری از برندهای معروف جهانی در این مرکز فعالیت می نمایند. 

خیابان تونالی هیل می (Tunalı Hilmi Avenue)


  یکی از خیابان های مورد علاقه کسانی که اهل خرید و سوغاتی هستند همین خیابان تونالی هیلمی آنکارا است. در سراسر این خیابان انواع مغازه های سوغات فروشی و بوتیک را مشاهده می نمایید. البته اگر قیمت اجناس را بدانید متوجه می شوید این منطقه از شهر قیمت ها کمی گران تر  است و بیشتر اجناس نسبت به مراکز خرید دیگر آنکارا گرانتر به شما عرضه می شود. اما افرادی که خرید در فضای باز را به پاساژها ترجیح می دهند، خرید کردن از اینجا برایشان بسیار دلپذیر می باشد. 
مرکز خرید و تجاری کاروم  Karum Shopping & Business Center
 یکی ازبهترین مراکز تجاری در ترکیه و آنکارا مرکز خرید کاروم می باشد که در خیابان معروف تونالی هیلمی قرار دارد. اسم این مرکز تجاری برگرفته از کانون های تجارتی زمان آشوریان است که به آن کاروم به معنای بندر یا منطقه تجاری می گفتند. این مرکز تجاری بسیار بزرگ وه شامل تعداد بسیاری زیادی مغازه و بوتیک می باشد. هر چیزی که شما بدنبال آن می گردید در این مرکز  به فروش می رسد پس حتما در زمان تور آنکارا یک سر به آنجا بزنید. 
مرکز خرید آنکامال  ANKAmall

 مرکز خرید آنکارا مال در سال ۱۳۷۷  با نام مرکز خرید میگروس در آنکارا شروع به فعالیت نمود و با توجه به استقبال زیادی که از این مرکز خرید شد ، پیشرفت زیادی در بین خریدارن نمود و به همین دلیل  در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۵ به نام آنکارا مال تغییر یافت .
آنکامال که 330 فروشگاه در 120000 متر و امکاناتی همچون پارکینگ رایگان با ظرفیت ۶۰۰۰ ماشین، کافه، رستوران، سالن سینماو زمین بازی مخصوص  بچه ها کلیه برندهای معروف را در خود جای داده است و بسیاری از برندهای معروف از این محل فروش خود در ترکیه را آغاز نموده اند. آنکارا مال با هدف گسترش بیش از پیش خدمات ، همچنان در حال پیشرفت می باشد. شمار همه روزه تا ساعت 22 می توانید به این مرکز خرید بروید و از خرید خود لذت ببرید. 
مرکز خرید گالریا آنکارا  Galleria Ankara
     این مرکز خرید یکی از مراکز خرید قدیمی در شهر آنکارا می باشد می توان آنرا جز   اولین مراکز خرید آنکارا نام برد. افتتاح این  مرکز خرید در سال ۱۹۹۵ انجام  و از آن زمان تا کنون همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد. در این مرکز خرید ۱۰۳ فروشگاه وجود دارد که اجناس خود را برای گردشگران تور آنکارا عرضه می کند. در این غرفه ها انواع مختلفی از پوشاک، کیف و کفش، زیور آلات و … به چشم می خورد که می توانید کالای مورد نیاز خود را با برند های مختلف از آنجا خرید کنید.
مرکز خرید فروم آنکارا   Forum Ankara

این مرکز خرید یکی از مراکز خرید معروف در آنکارا می باشد که در سال ۲۰۰۸  در خیابان اواجیک کچیورن افتتاح گردید و تحت عنوان دومین مرکز خرید معروف آنکار در خدمت مشتریان خود می باشد. این مرکز دارای 149 مغازه در دو طبقه  می باشد که در آن اجناس متنوع با برند های مختلف  می توانید خرید نمایید.